Po kongrese s novým vedením

Delegáti SDKÚ-DS si 2.7.2016 zvolili svoje nové vedenie. Prvým podpredsedom sa stal ekonóm Milan Roman. Ďalšími členmi vedenia strany sa stali Matej Žiliak a Bystrík Žák.

Kongres strany sa v zmysle Stanov musel uskutočniť do šiestich mesiacov od parlamentných volieb. Doterajšiemu predsedovi SDKÚ-DS Pavlovi Frešovi dnešným dňom uplynulo funkčné obdobie. Zároveň sa o žiadnu inú funkciu neuchádzal.
 
Stranícki delegáti schválili zmeny stanov, ktoré vytvárajú nový formát zloženia najužšieho vedenia. Novinkou je napríklad funkcia prvého podpredsedu, do ktorej bol zvolený ekonóm a podnikateľ Milan Roman zo Skalice. "Kongres rozhodol o zvolení nového vedenia, ktoré má mandát zabezpečiť personálny a finančný audit SDKÚ-DS a vyrovnanie starých záväzkov. Nové vedenie strany má ambíciu na ďalšom kongrese, ktorý sa uskutoční ešte v tomto roku, predstaviť kandidáta na nového predsedu SDKÚ-DS a programový rámec," uviedol prvý podpredseda SDKÚ-DS Milan Roman.
 
 
Za necelé 4 roky sa podarilo znížiť dlh SDKÚ-DS z 3,7 milióna eur na dnešných niečo vyše 600-tisíc eur. Ambíciou nového vedenia je vyrovnať všetky záväzky, ktoré vznikli ešte pred rokom 2012.  
"Aj za mojich kolegov môžem povedať, že sme pripravení rokovať o všetkých formách spolupráce s ostatnými pravicovými a prodemokratickými politickými stranami i osobnosťami verejného života," dodal Milan Roman.
 
Ďalšími členmi vedenia strany sa stali Matej Žiliak a Bystrík Žák.
 
Za členov revíznej komisie boli zvolení Lukáš Tisoň, Ján Spevár, Tibor Maťaš, Anton Kupšo a Martin Zaťovič.
Po kongrese s novým vedením
KONTAKTUJTE NÁS
Image verification
NAŠE KONTAKTY

Ústredná kancelária SDKÚ-DS

Šancová 70

811 05 Bratislava

Tel.: +421 915 982 625

Email: sdku-ds@sdku-ds.sk