SDKÚ-DS: Len návrat k myšlienkam Nežnej revolúcie oslabí vplyv politických šialencov

„Moderná slovenská demokracia, rovnako ako SDKÚ-DS, od svojho vzniku zažívali turbulentné obdobia. Aj dnes sme svedkami spochybňovania demokracie ako takej a zmyslu existencie právneho štátu. Výročie nežnej revolúcie je však ideálnou príležitosťou, aby sme si pripomenuli, že práve sloboda a demokracia umožnila každému jednému z nás rozhodovať o svojej budúcnosti či o zvyšovaní kvality svojho života. Minulosť, ale aj prítomnosť nám ukazujú, že demokracia nie je prežitkom, práve naopak,“ uviedol prvý podpredseda SDKÚ-DS Milan Roman.

SDKÚ-DS: Len návrat k myšlienkam Nežnej revolúcie oslabí vplyv politických šialencov

Demokracia a sloboda nie je samozrejmosťou. Vývoj od Nežnej revolúcie nám ukázal, že za ich udržanie musíme neustále bojovať. Akonáhle ich oslabíme, na sile získavajú extrémistické a protisystémové strany.

Moderná slovenská demokracia, rovnako ako SDKÚ-DS, od svojho vzniku zažívali turbulentné obdobia. Aj dnes sme svedkami spochybňovania demokracie ako takej a zmyslu existencie právneho štátu. Výročie nežnej revolúcie je však ideálnou príležitosťou, aby sme si pripomenuli, že práve sloboda a demokracia umožnila  každému jednému z nás rozhodovať o svojej budúcnosti či o zvyšovaní kvality svojho života. Minulosť, ale aj prítomnosť nám ukazujú, že demokracia nie je prežitkom, práve naopak,“ uviedol prvý podpredseda SDKÚ-DS Milan Roman.

Dnešné výročie Nežnej revolúcie je aj 16. výročím vzniku SDKÚ-DS.

Dnes veľká časť spoločnosti očakáva okamžité výsledky s minimálnou snahou o ich dosiahnutie. Práve preto sú títo ľudia ochotní veriť sľubom o zázrakoch na počkanie. My však veríme, že výsledky, z ktorých budú mať prospech všetci ľudia, sa dajú dosiahnuť len poctivou prácou a ruku k dielu musí priložiť každý,“ doplnil Milan Roman.

SDKÚ-DS vznikla na princípoch liberálnej demokracie a slobodnej trhovej ekonomiky. Tie by sa na Slovensku nepodarilo presadiť bez Nežnej revolúcie, ktorá zvrhla totalitnú vládu KSČ. Uplatňovaním týchto princípov sa zo Slovenska stala moderná krajina. Vďaka tomu rástla životná úroveň bežných ľudí. Akonáhle vlády od týchto princípov zľavili, dobiehanie výspelých západných krajín sa spomalilo. Aj to je jeden z dôvodov rastúcej skepsy voči demokracii a nárastu vplyvov radikálnych, nesystémových  a fašistických politických strán. Jedným z krokov, ako ich eliminovať, je opätovný návrat k myšlienkam, za ktoré sme bojovali počas Nežnej revolúcie. 

SDKÚ-DS: Len návrat k myšlienkam Nežnej revolúcie oslabí vplyv politických šialencov
KONTAKTUJTE NÁS
Image verification
NAŠE KONTAKTY

Ústredná kancelária SDKÚ-DS

Šancová 70

811 05 Bratislava

Tel.: +421 915 982 625

Email: sdku-ds@sdku-ds.sk